50. výročí ZŠ Hrabišín

V pátek 14. června se uskutečnila největší událost za posledních deset let, během které škola oslavila 50 let od svého založení. Oslava začala odpolední prohlídkou vnitřních prostor školy. Všichni hosté měli možnost zhlédnout, jakou modernizací škola za poslední roky prošla. Ve třídách probíhaly ukázkové hodiny a k nahlédnutí zde byly zapůjčené kroniky. Největší zájem byl o rozsáhlou fotogalerii v přízemí školy, kde se nacházely fotografie všech absolventů od založení školy. Počasí nám přálo, takže ve čtyři hodiny se všichni přemístili do venkovního areálu za školu, kde proběhlo dlouho připravované kulturní vystoupení našich žáků. Po úvodním slovu ředitele a paní starostky si všichni návštěvníci užívali pečlivě připravené hudební, taneční, sportovní a divadelní vystoupení. Ve venkovních prostorách mohli návštěvníci využít různé atrakce, malování na obličej, stánky s občerstvením, kolo štěstí nebo sportovní soutěže. Do školy přišlo hodně bývalých žáků, učitelů i ředitelů. Některým chvíli trvalo, než se poznali, ale všichni měli radost, že si mohli prohlédnout školu a po dlouhých letech si v klidu popovídat.

Tato akce si vyžádala hodně plánování, hodně nacvičování a řadu dalších potřebných věcí spojených s přípravou. Pokud bych měl vyjmenovat všechny zapojené lidi do přípravy této akce, tak by seznam byl hodně dlouhý. Proto děkuji všem ochotným lidem, kteří se nějaký způsobem podíleli na této akci. Děkuji také hlavním organizátorkám paní Korgerové a Crhonkové za přípravu této parádní oslavy.

Roman Hanák