Ukončení školního roku

Další školní rok je za námi, a proto bych chtěl krátce zhodnotit uplynulé školní období.

Ve škole proběhlo mnoho sportovních, vzdělávacích, naučných, preventivních, výchovných a vzdělávacích programů. Jelikož výčet těchto akcí je opravdu bohatý a pestrý, uvedu zde pouze několik zajímavých a významných aktivit.

Není to tak dlouho, kdy v září do naší školy nastoupilo šestnáct nadšených prvňáčků, ze kterých se během roku stali zkušení borci, kteří už dokáží dobře číst, psát i počítat. Také do naší školy nastoupilo několik nových žáků ze ZŠ Brníčko do šesté třídy. Věřím, že se všem žákům ve třídách moderně vybavených digitální technikou líbí a budou se snažit o dosažení kvalitních výsledků během svého základního vzdělávání.

Během školního roku proběhla celá řada sportovních, dovednostních, znalostních a vzdělávacích soutěží. Připomenu pouze některé významné akce tohoto školního roku.

Poslední lednový týden se uskutečnil tradiční lyžařský kurz žáků ve skiareálu na Červenohorském sedle. Přestože v posledních letech se sněhové podmínky stále zhoršují, tak nám štěstí bylo nakloněno a naši žáci si mohli vychutnat jízdu na sněžném svahu. Pod vedením zkušených instruktorů si pobyt na horách všichni užili a zdokonalovali své dovednosti v jízdě na lyžích a na snowboardu.

Další významnou tradiční akcí byl ples pořádaný SRPŠ. Pořadatelé všechno pečlivě naplánovali a ve spolupráci rodičů a žáků ZŠ Hrabišín pečlivě připravili. Po úvodním slovu paní Losové žáci druhého stupně naší školy předvedli své taneční vystoupení. Následovalo slavností šerpování a také večerní taneční překvapení žáků devátých tříd. Poděkování patří všem vystupujícím žákům, paní učitelce Hasmannové za přípravu tanečních vystoupení a všem zapojeným rodičům, kteří se podíleli na organizaci plesu.

V pátek 14. června jsme se všichni společně účastnili největší události za posledních deset let, během které škola oslavila 50 let od svého založení. Oslava začala odpolední prohlídkou vnitřních prostor školy. Všichni hosté měli možnost zhlédnout, jakou modernizací škola za poslední roky prošla. Ve třídách probíhaly ukázkové hodiny a k nahlédnutí zde byly zapůjčené kroniky. Největší zájem byl o rozsáhlou fotogalerii v přízemí školy, kde se nacházely fotografie všech absolventů od založení školy. Počasí nám přálo, takže ve čtyři hodiny se všichni přemístili do venkovního areálu za školu, kde proběhlo dlouho připravované kulturní vystoupení našich žáků. Všichni návštěvníci si užívali pečlivě připravené hudební, taneční, sportovní a divadelní vystoupení. Ve venkovních prostorách mohli návštěvníci využít různé atrakce, malování na obličej, stánky s občerstvením, kolo štěstí nebo sportovní soutěže.

Tato akce si vyžádala mnoho příprav, hodně nacvičování a řadu dalších potřebných věcí spojených s přípravou. Děkuji všem ochotným lidem, kteří se nějakým způsobem podíleli na této akci a samozřejmě také všem žákům za jejich pěkná vystoupení.

Na jaře proběhl také zápis do první třídy a od příštího školního roku se můžeme těšit na deset nových prvňáčků.

Tento rok došlo k novému způsobu v přihlašování na střední školy. Žáci měli možnost podat tři přihlášky a měli tak větší šanci dostat se na svoji vyvolenou škola. Všichni žáci se na nějakou školu umístili. Přeji všem žákům úspěšné pokračovaní v jejich dalším studiu i v osobním životě a zároveň děkuji učitelům za kvalitní přípravu na přijímací zkoušky.

Děkuji všem rodičům, zaměstnancům školy, SRPŠ a místním spolkům, kteří se školou spolupracují, pomáhají a aktivně ji podporují. Velké poděkovaní samozřejmě patří všem členům zastupitelstva v čele s paní starostkou za finanční podporu školy.

Závěrem se chci ještě jednou rozloučit se všemi žáky, zaměstnanci a rodiči. Děkuji všem za velmi krásná léta strávená na zdejší škole. Odnáším si jenom krásné vzpomínky na všechny zaměstnance školy i žáky. Děkuji všem zaměstnancům za jejich vřelé přijetí na zdejší škole v Hrabišíně, za jejich kvalitně odváděnou práci, za kladný vztah k žákům i ke mně. Rozhodnutí odejít bylo pro mě těžké, protože příjemné pracovní prostředí a skvělá parta lidí se opouští opravdu hodně těžce. Budu na všechny vzpomínat jenom v dobrém a vždy se budu do Hrabišína rád vracet.

Mějte se všichni moc pěkně, děkuji za nádherně strávené roky v Hrabišíně a přeji všem pevné zdraví.

Ing. Roman Hanák